Uusaastalubadused

Minu uusaastalubaduseks on juba aastaid olnud see,  et hakkan trenni tegema. Mitte saledaks saamiseks vaid selleks, et ma ei tunneks ennast pidevalt… nii halvasti. Pidev vaimne surve on mõjunud füüsisele ja nüüd olen ma igatpidi nii pinges, kange ja valupunkte täis, et ma isegi ei oska kuskilt alustada.

Akrojoogas oli valus, sest turi on pinges.

Postitantsus heitusin ma ära sellest, et ma mitte midagi ei osanud ega suutnud. Jõudu ei ole, noh.

Aerial joogas olen ma täiesti kohmakas ja ilma koordinatsioonita, lisaks on mul mingi veider häire, et ma vaatan kolm korda, kuidas keegi sõlmib jala lina sisse ja ma ei saa aru, kas ma pean oma jala panema suunaga seest välja või vastupidi ja no kuidas ja üleüldse? Ei saa aru , miks ma aru ei saa.

Svingtantsu olin täiesti valmis minema, aga esimesel päeval kukkus taevas alla (olin lastevanemate koosolekul, hakkasin liiga hilja liikuma, avastasin, et rahakott on kodus ja selle aja peale, kui ma uuesti bussi jõudsin oli juba… fakit.)

Matkaklubi juhiga läksin koroonajal raksu, kui ta ise reisilt tulnuna matkasid reipalt edasi korraldas. Ei olnud minu meelest okei.

Ronida ma ei oska. Ehk siis see on potentsiaalselt äge asi mida teha, aga ma üksinda ei taha, tahaks et keegi alt vaataks ja õpetaks aga samas mitte nii, et ma end häirituna tunneks… sõnaga.

I can’t adult.

Võibolla peaks alguses hoopis massaažis käima, et oma selg pingest lahti saada? Või siis maitea… kiropraktik? Või saaks äkki psühhiaatrile ja ärevuse vastu midagi?

4 kommentaari “Uusaastalubadused

 1. flameblood ütles:

  Kindel, et asi pole selles, et sa kohe esimese hooga ei oska ja heitud? Sest kõik asjad tahavad harjutamist ja mitte kõik inimesed ei omanda koordinatsiooni/painduvust/jõudu sama kiirusega ning sama rada õppimiseks ei sobi igaühele.

  Näiteks poide keerutamise puhul on mul vaja kõigepealt enda peas visuaalselt aru saada, kuidas need munad ruumis liiguvad, siis on vaja harjutada (ja korduvalt nendega vastu pead saada) ja kui siis õigel hetkel keegi või miski mu tähelepanu endale haarab, tuleb mul trikk välja. Kui ma jätkuvalt mõtlen sellele, et nüüd eest taha ja siis parem käsi diagonaalis kõrvale ja üles vms, siis ma jäängi pusima :D Ja kui õpetaja ütleb, et noh, näita ette nüüd, siis on ka kõik peast ja lihasmälust pühitud. Ehk et proovi leida tegevus, mis sulle muidu meeldib ja peksa endale pähe, et sa ei saa selle eest hindeid. Ja endal keela hindamine alustuseks ära :P

  Pluss progressi ei tohi võrrelda teistega (kuidas keegi teine seal lina otsas ennast väänab), vaid ainult sellega, milline sa ise nt kuu aega tagasi olid. Filmimine on selle juures väga abiks, kas või oma telefoniga iseennast ja seda kuhugi üles panemata.

 2. Nell ütles:

  Kui ruttu sulle tundus, et need asjad pole päris sulle? Ma olen aru saanud, et nii 4-5 trennikorda läheb aega, et toimuvale päris hästi pihta saada. Aga kui tahad lihast ja toonust siis Pilatest oled ikka proovinud?
  PS! Massaaz ja pingetest vabaks kõigepealt, kanget/haiget lihast juurde ei soovitata traumeerida.

 3. murca ütles:

  Minu spordiklubis on mitu sellist tundi, mida ma nimetan ‘need vanainimeste võimlemistunnid’. Need on mu lemmikud. Rahulikud ja “igaüks omas tempos, vastavalt oma võimetele” kannatlike treeneritega. Kuna need tunnid on tunniplaanis ja toimuvad korrapäraselt, on neis käimine elust hoolimata tehtav. Kord ei õnnestu jõuda, saab teine kord uuesti proovida.

 4. kitty ütles:

  täiesti tavalist joogat ka oled proovinud või ainult neid akro- ja aerial variante? (mitte et tavaliseski poleks võimalust enda peale vihastada, kui kõik teised suudavad nt lootoseasendi võtta või allapoole vaatavas koeras kannad maha saada. aga hea õpetaja aitab meeles pidada, et see, mida teised oma mattidel teevad, sinu jaoks ei loe :))

  Caitlin Moran oma “More Than A Womanis” (soovitan) kirjeldab ka just seda. kuidas kõik kohad olid pinges ja valusad ja loomulikult ta ei tahtnud minna joogasse, aga lõpuks lõppes see asi ikka üht- ja teistpidi venitamisega ja osutus joogaks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s