Prügiaudit

Kuniks mu pea selgineb ja ma suudan kirjutada asjadest, mis päriselt korda lähevad, mõtlesin teha prügiauditi. Iga kord, kui plastpakendi kotti tühjendan, panen kirja, mis seal täpselt sees on ja kuidas saaks oma plastitarbimist veelgi vähendada. Täna siis.

 1. Nopri šokolaadijogurt. Uus asi, tahtsin proovida. Kellelegi ei meeldinud, lõpuks said sellest pannkoogid. Enam ei osta.
 2. Parmesaniümbris. Juustupoest saaks BeeIn mähise sisse ilmselt.
 3. Kaks riivjuustu pakki. Ka ilmselt kannataks juustupoest osta ja ise riivida. Või siis suurem pakk juustu lihtsalt ja seda vastavalt riivida, viilutada, tükeldada. See nädal on lihtsalt kitsas eelarve olnud, mistõttu kotti läheb see, mille jaoks sente jätkub.
 4. Mõned piimapakid. Vot selle osas olen ma kahevahel. Tegelikult tahaks liikuda taimse piima poole, aga taimset piima on oma pakendisse veel keerulisem saada, kui piima. Mingi piimaring peaks kuskil käima ja räägitakse, et isegi uuel ja hudupeenel Baltijaamaturul olla ka piimatädi alles.
 5. Hommikusöögihelveste sees olev pakend. See on urisemise koht, sest mina ise sööks suurima heameelega ise tehtud müslit, aga lapsed… Noh, ehk õnnestub kokku segada müsli, mis neile maitseb? Ohtralt banaanilaaste ja šokolaadi?
 6. Kassitoidu kott. Kass on plaanis saada toortoidule, siis tekivad teistsugused pakendit või olen tubli ja räägin turumüüjad sisse, et nad mulle oma karpi müüks.
 7. Vahukoore pakend. Umbes sama jutt, mis piimaga.
 8. Nesquik kakao ümber olnud pakend – ma sellist asja ei osta ise kunagi, antud pakk tuli kaasa minu emalt vist aasta tagasi ja sai lõpuks tühjaks. Jee!
 9. Kaks tomatipastapakki. Tomati- ja muud konservid on asjad, mida mul kulub lademetes, sest ei saa jääda nälga, kui kodus on tomatit ja ube. Ma katsetan sel aastal, ehk õnnestub ise pastat purki teha aga kahtlustan, et pikas perspektiivis jään seda ikkagi poest ostma.
 10. Müslibatooni ümbris – ma ei tea, kus teised on. Neid läheb meie peres 4tk nädalas, sest need käivad lastega trennis kaasas. Võibolla õnnestub konstrueerida isevalmistatav batoon, mis lastele maitseb ka. Seni elame Corny peal.

Vist ei olegi kõige hullem ca nädala pakenditeke?

Üks kommentaar “Prügiaudit

 1. nodsu ütles:

  Mis taimne piim nullkulu mõttes parim tunduks (mitte pakendi, vaid toidukilomeetrite ja elupaikade säilimise mõttes)? Ilmselt mitte mandli- ega sojapiim. Kaera oma?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s