Miks ma kasutan puidust hambaharja?

Plastivaba juulit eest vedades komistasin faktile, mis tegelikult tundub täiesti loogiline – kogu maailmas toodetud hambaharjad on seni kusagil alles. Kuna plast ei lagune ja hambaharjad tehakse plastist, mida ümber töötada pole võimalik, siis istuvad need kõik seni kusagil. Ükskõik, kas siis looduses või prügimäel või maa alla maetuna või kokku pressituna – kogu maailma hambaharjad on kusagil alles. Ma ei usu, et on palju neid inimesi, kes hambaharja korralikult igal kuul vahetavad, aga isegi kui seda tehakse paar korda aastas, on minu hingel juba 60 hambaharja. Neile, kes pigem ilusaid pilte vaatavad, on üks filmike siin. See on küll ühe filma reklaamfilm, aga ega midagi valesti öeldud pole.

Ahiküttega korteris on lihtne, puust hambaharja võib pärast ahju visata. Nii et meie pere hambaharjatops on selline.

16145788_1329003240453374_1521847840_o

Sinine on Putukal, must Paavol, valge Prootonil, roosa mul ja kollane Kratil. Peaaegu sooneutraalne ka. Mina ostsin Bio4Youst, aga odavam on neid konkreetseid tellida maaletoojalt. Hind tundub ja ongi kõrgem, kui tavalisel plasthambaharjal, aga korra kuus või harvem ilmselt ei tapa. Maailma lõigatav kasu on seda väärt.

8 kommentaari “Miks ma kasutan puidust hambaharja?

 1. Nell ütles:

  Ma nii tahtsin neid puust harju kasutada, just seepärast, et saab pärast ahju ajada kasvõi. Aga ka kõige softim variant neist on mu igemete jaoks kõva. Sellest on mul tõsiselt ja siiralt kahju.

 2. Jaanika ütles:

  Ma nägin paar päeva tagasi ühes Tartu hüperrimis puidust harju. Äkki oligi humblebrush. Ee..hind oli vist natsa alla viie euro kui ma õigesti mäletan. Endale kavatsen järgmisena selle osta.

  • Natasha Bluu ütles:

   No just, tegelikult lihtne liigutus ja pole ülemäära kulukas ka. Mind häirib HumbleBrushi puhul see, et harjad on läikivas papist karbis ning seal sees veel (biolagunevas) kotikeses… aga noh, elame üle. Kuigi mulle meeldivad http://environmentaltoothbrush.com.au/ lihtsad pruunist papist karbid rohkem. Hambahari on paraku asi, mida kuidagi kaitsma peab ja päris lahtiselt letile ei viska.

 3. Kristhel ütles:

  Ostsin endale Pärnu ökopoest puust hambaharja esimest korda eelmise aasta sügisel. Harjas oli harjumatult lai ja tugev ja mulle ei meeldinud see puust osa. Aga puhtalt harjumise asi. Mõtlen sellest, et kumb on hullem, kas see, et minu ostetud plastik jääb loodusesse või see, et ma ei suuda harjuda teistmoodi harjasega. Nüüd kasutan hea meelega ja tean, et kui see läbi saab, läheb ta pliidi või ahju alla hakatuseks :) Ühtlasi, mina ei vaheta kord kuus harja, pigem 3-4 kuu tagant, olenevalt kui kiiresti harjas ära kulub. Ei ole mõtle mingitest bakteritest ja hambad on täiesti korras. Tundub natukene naljakas iga kuu uus osta. Rahaliselt, looduse seisukohast jne :)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s